Znajdź interesujący Cię temat

Odchudzanie

Jak planować zakupy + jadłospis

Planowanie zakupów i posiłków pomaga zaoszczędzić czas i pieniądze, ale też ułatwia dbanie o zbilansowaną dietę. W tym wpisie przygotowałam dla Ciebie kilka wskazówek, które sama stosuję, robiąc swoją rozpiskę posiłków. Dodatkowo znajdziesz tutaj jadłospis na 1900 kalorii z listą zakupów.

Czytaj dalej »
Chili z soczewicy

Czy od węglowodanów się tyje?

Jak zmieniałam sposób odżywiania na roślinny często słyszałam, że od węglowodanów się tyje. Przeglądając fora, rozmawiając z innymi widzę, że takie przekonanie do dzisiaj u niektórych funkcjonuje.

Czytaj dalej »
Jak się ważyć

Jak się ważyć?

Początki odchudzania to pewnego rodzaju stres, niepewność co waga pokaże, a najmniejsze odchylenie w górę lub w dół traktuje się bardzo poważnie. Niestety takie podejście może wywoływać dodatkowy stres. Dlatego ważne, jest by od samego początku uświadomić sobie kilka rzeczy, które mają wpływ na naszą wagę, tak by niebyła ona dla nas przytłaczająca.

Czytaj dalej »
Zaparcia - jak sobie z nimi radzić

Zaparcia- jak sobie z nimi radzić?

Zaparcia są dość powszechnym problemem. Mówimy o nich wtedy, gdy stolec jest oddawany z trudnością (jest twardy, zbity) lub gdy jest oddawany rzadziej niż 3 razy w tygodniu. Dodatkowo towarzyszyć temu wzdęcia, bóle brzucha lub uczucie dyskomfortu.

Czytaj dalej »