Znajdź interesujący Cię temat

Pozostałe porady

Depresja – co warto o niej wiedzieć

O depresji wciąż mówi się za mało, czasem możemy być nawet nieświadomi, że w naszym otoczeniu, ktoś zmaga się z bardzo poważnym problemem. Dlatego warto poświęcić chwilę, by przeczytać jak rozpoznać pierwsze oznaki tej choroby, a także jak można pomóc komuś lub nawet sobie.

Czytaj dalej »

Jak planować zakupy + jadłospis

Planowanie zakupów i posiłków pomaga zaoszczędzić czas i pieniądze, ale też ułatwia dbanie o zbilansowaną dietę. W tym wpisie przygotowałam dla Ciebie kilka wskazówek, które sama stosuję, robiąc swoją rozpiskę posiłków. Dodatkowo znajdziesz tutaj jadłospis na 1900 kalorii z listą zakupów.

Czytaj dalej »
Jak się ważyć

Jak się ważyć?

Początki odchudzania to pewnego rodzaju stres, niepewność co waga pokaże, a najmniejsze odchylenie w górę lub w dół traktuje się bardzo poważnie. Niestety takie podejście może wywoływać dodatkowy stres. Dlatego ważne, jest by od samego początku uświadomić sobie kilka rzeczy, które mają wpływ na naszą wagę, tak by niebyła ona dla nas przytłaczająca.

Czytaj dalej »
Zaparcia - jak sobie z nimi radzić

Zaparcia- jak sobie z nimi radzić?

Zaparcia są dość powszechnym problemem. Mówimy o nich wtedy, gdy stolec jest oddawany z trudnością (jest twardy, zbity) lub gdy jest oddawany rzadziej niż 3 razy w tygodniu. Dodatkowo towarzyszyć temu wzdęcia, bóle brzucha lub uczucie dyskomfortu.

Czytaj dalej »