Co masz ochotę zjeść?

Desery

Faworki z piekarnika

Faworki, chruściki to chrupiąca, pyszna przekąska tradycyjnie smażona na głębokim oleju. Swoim wyglądem przypominają urocze kokardki. Najczęściej przygotowywane są z okazji tłustego czwartku, jednak jest to fajna przekąska również, która sprawdzi się na innych okazjach. 

Ponieważ smażenie na głębokim oleju powoduje, że faworki mają dużą ilość kalorii postanowiłam je trochę odchudzić. Tak powstały chruściki z piekarnika. Ich przygotowanie według mnie jest szybsze i łatwiejsze. 

Sprawdź przepis »

Ryż z budyniem

Ryż z budyniem to jedna z tych potraw, którą możemy zwyczajnie zjeść i się odpowiednio najeść. Najlepsze w tym przepisie jest to, że mamy możliwość zmiany smaku w prosty sposób, na jaki tylko chcemy. Wystarczy podmienić tylko smak dodawanego budyniu!

Sprawdź przepis »

Jaglanka kokosowa

Jaglanka kokosowa to syty i bardzo smaczny posiłek, który śmiało można spożywać na II śniadanie lub podwieczorek. Jedząc ją masz wrażenie, że to deser! Dlatego jest to bardzo fajne rozwiązanie dla tych z Was co lubią w ciągu dnia zjeść coś słodkiego, a są na redukcji.

Sprawdź przepis »

Budyń waniliowy

Budyń waniliowy to według mnie jeden z najprostszych przepisów, a na dodatek bardzo smaczny i lekki. Nie wymaga dużych umiejętności kulinarnych dlatego każdy może od czasu do czasu wykonać go sam w domu.

Sprawdź przepis »